Powrót do listyDotkliwie pobił znajomych, za co odpowie przed sądem

Policjanci z Komisariatu w Czerniewicach zatrzymali 57-letniego sprawcę pobicia dwóch innych mężczyzn. Przedstawiono mu już zarzut, za który kodeks karny przewiduje kare nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie furiata zadecyduje sąd.

Dyżurny tomaszowskiej komendy policji ,26 czerwca 2019 roku w godzinach porannych, otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców gminy Żelechlinek, że na terenie jego nieogrodzonej posesji leży zakrwawiony mężczyzna. Natychmiast na miejsce skierowano policyjny patrol z Komisariatu w Czerniewicach oraz powiadomił pogotowie. Policjanci w rozmowie z mężczyzną, z którym był utrudniony kontakt z uwagi na liczne obrażenia oraz fakt, iż był pod silnym wpływem alkoholu, ustalili iż na terenie jednej z posesji w sąsiedniej wsi leży w trawie jego kolega. Mundurowi podejrzewając, iż drugi mężczyzna również może posiadać obrażenia, które mogą zagrażać jego życiu albo zdrowiu, po przekazaniu 48-latka załodze karetki natychmiast przystąpili do lokalizacji posesji na, na której może znajdować się kolejna osoba potrzebująca pomocy. W odległości około kilometra od pierwszego z mężczyzn policjanci na podwórzu zamieszkałej posesji w trawie, zlokalizowali 73-latka którego stan wymagał pilnej pomocy lekarskiej. Gdy policjanci kolejnego z mężczyzn przekazali pod opiekę załogi karetki pogotowia, przystąpili do ustalania w jakich okolicznościach obaj mężczyźni doznali tak poważnych obrażeń.

 W budynku na terenie posesji znajdowała się 40-letnia właścicielka również będąca pod wpływem alkoholu w rozpytaniu, której policjanci ustalili, iż obaj mężczyźni to jej znajomi, którzy w dniu 25 czerwca 2019 roku byli  jej gośćmi. Ustalili również, że podczas wspólnego biesiadowania przy alkoholu, na teren posesji przyszedł jej konkubent, który mimo faktu iż dobrze znał obu mężczyzn nie wskazując przyczyny swojego zachowania zaczął ich bić i kopać po całym ciele. Pobita również została 40-latka. Z ustaleń policjantów wynika, iż mężczyzna ten po około 10 minutach opuścił teren posesji by powrócić ponownie po około godzinie. Wtedy ponownie, w żaden sposób nie uzasadniając swojego zachowania zaczął okładać wszystkich domowników by po kolejnych kilku minutach opuścić teren posesji. Kobieta mimo obrażeń jakie doznali jej goście nie powiadomiła pogotowia bowiem nie zdawała sobie sprawy, iż są tak poważne.  

Zebrane przez policjantów informacje, dały podstawę do natychmiastowego zatrzymania wskazanego sprawcy pobicia. Ustalili adres jego zamieszkania i pod tym adresem zatrzymali 57-letniego agresora, który w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nie potrafił również wytłumaczyć policjantom swojego agresywnego zachowania wobec znanych mu osób. Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia. Usłyszał zarzut, za który grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na obrażenia pobitych osób kwalifikacja czynu jakiego się dopuścił może ulec zmianie. O dalszym losie furiata zadecyduje sąd.  

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook