Powrót do listyDzień Języków Europejskich w Szkole Podstawowej nr 8

26 września w Szkole Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się obchody Dnia Języków Europejskich, które zostały ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku.             Uroczystość poprowadziły uczennice klasy VIIa – Julia Jasnowska i Joanna Turkowska.

Na początku można było usłyszeć iloma językami mówi się na świecie i które z nich są najbardziej popularne. Uczniowie dowiedzieli się również dlaczego warto się ich uczyć.

Następnie w nastrój Francji i Paryża  wprowadziła wszystkich Kaja Błażejewska z klasy VIa, grając na skrzypcach „Marsyliankę”, a czwartoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w narodowym tańcu Grecji. Młodzież na widowni nie miała kłopotu z rozpoznaniem „Zorby”.

Kolejnym punktem programu była energetyczna hiszpańska piosenka „Sophia” w wykonaniu Amelii Pawłowskiej i Natalii Szumy, która porwała widzów do wspólnej zabawy. Prawdziwym sprawdzianem językowym dla publiczności okazał się jednak kanon „Panie Janie”, odśpiewany kolejno po angielsku, niemiecku i francusku.

Koniec uroczystości okazał się najbardziej oczekiwaną jej częścią, wszyscy goście mogli zapoznać się z ofertą zaprezentowaną przez uczniów klasy VIIa, którzy wraz z rodzicami przygotowali charakterystyczne dla poszczególnych krajów przekąski oraz łamigłówki językowe i zagadki słowne.  

Ostatnie słowo należało do pani dyrektor Izabeli Śliwińskiej, która podziękowała młodym artystom i nauczycielom przygotowującym uroczystość. Zachęciła uczniów do rozwijania umiejętności lingwistycznych wskazując na ich przydatność w życiu każdego Europejczyka.

 

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook