Powrót do listyEla Jakóbczyk najlepsza wśród dorołych

W dniach 23 i 24 kwietnia odbył się finał wojewódzki 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wśród dorosłych pierwsze miejsce zdobyła tomaszowianka, Elżbieta Jakóbczyk.

Pani Elżbieta jest emerytowaną nauczycielką, animatorką kultury. Obecnie reprezentuje Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Inie po raz pierwszy zdobywa laury podczas konkursów recytatorskich.

Konkurs odbywał się w 4 kategoriach: – turniej recytatorski, teatrów jednego aktora, poezji śpiewanej i „Wywiedzione ze słowa”.

Głównym organizatorem konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, zaś organizacją finału w województwie łódzkim od lat zajmuje się Łódzki Dom Kultury. Tegorocznych uczestników oceniało jury w składzie: Milena Lisiecka-Sieczkowska, Przemysław Sowa i Jakub Pawlak. Podczas dwudniowego finału wystąpiło 38 uczestników.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, zwany popularnie OKR, jest najstarszym konkursem recytatorskim w Polsce.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook