Powrót do listyEuropejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szkole Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim

Kampania Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa Europejskiej Dyrekcji Generalnej do Spraw Mobilności
i Transportu. Hasło na rok 2020 brzmiało: „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. Głównym celem akcji było promowanie takich form mobilności, które są korzystne dla środowiska i mieszkańców.
Przystępując do działań promocyjnych, Szkoła Podstawowa nr 13
w Tomaszowie Mazowieckim położyła nacisk na dwa typy aktywności:
 Tydzień Działań, czyli organizacja wydarzeń w dniach 16-22 września 2020r. z uwzględnieniem tematu przewodniego,
 Dzień Bez Samochodu–22 września 2020r.
W kampanii wzięli udział uczniowie klas 0-III i IV-VIII. Nad jej przebiegiem czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie działania zaplanowane na dni 16-22 września 2020r. miały na celu rozwiązanie problemu zanieczyszczenia środowiska i promowanie czystego, wolnego od dwutlenku węgla powietrza oraz ekologicznego transportu, ponadto zakładały kształtowanie postaw przyjaznych naturze, zachęcały uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły do wycieczek pieszych, rowerowych oraz do korzystania z miejskiej komunikacji.
Akcję rozpoczęto się od przygotowania gazetek tematycznych
i promocyjno-informacyjnych. Uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wycieczkach, rajdach pieszych i rowerowych oraz konkursach. Wszystkich nauczycieli, pracowników i rodziców zachęcano do uczestnictwa w Dniu Bez Samochodu.
W ramach realizacji zadań związanych z ETZT w klasach młodszych
i starszych prze

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook