Powrót do listyFerie z PCAS-em

Trwają „Ferie z PCAS-em”. Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w czasie wolnym od nauki zorganizowało zajęcia dla 30-osobowej grupy dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dla niektórych z nich to jedyna szansa na spędzenie czasu poza domem, w ciekawy i kreatywny sposób. Przez kilka godzin dziennie uczą się i bawią. Grupa uczestniczy w zajęciach plastycznych, ceramicznych, muzycznych, fotograficznych, filmowych i sportowych. Organizowane są też pogadanki profilaktyczne dotyczące bezpiecznego wypoczynku, a także profilaktyki uzależnień we współpracy z sanepidem. Dzieci były już na kręgielni, ale w planach jest jeszcze wyjazd do łódzkiego teatru „Arlekin”, wizyta w tomaszowskim muzeum, wyjazdowe warsztaty kulinarne i wieńczący turnus „Bal Karnawałowy”. Różnorodność atrakcji ma wpływ na integrację, ale też pozwala kształtować wśród dzieci postawy prospołeczne.

– Cieszymy się, że mogliśmy zorganizować tę akcję dla dzieci, które nie wyjeżdżają na ferie. Jest to sposób, by zająć im czas, odciągnąć od wszechobecnej w ich młodym życiu technologii i pokazać im alternatywę – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor PCAS-u. – Nauczeni doświadczeniem wiemy, że dzieci lubią do nas przychodzić, uczestniczyć w naszych zajęciach, zarówno latem, jak i zimą. Jest to dla nich okazja, by zapoznać się z naszą ofertą, z zajęciami, jakie prowadzimy na co dzień i zawsze po takich zajęciach przybywa nam uczestników zajęć sekcyjnych. Jest to też oddech dla rodziców, którzy nie mogą wziąć urlopu na czas ferii, bo wiedzą, że dzieci mają opiekę i ciepły posiłek. Obecnie w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej działa 11 sekcji, mamy bardzo zaangażowanych instruktorów, także zapraszam na naszą stronę www.pcas-tm.pl i nasz profil na Fb.

Zajęcia feryjne potrwają do piątku, 18 lutego.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook