Powrót do listyGrad medali kajakarzy

16 czerwca tomaszowscy kajakarze z MUKS „Wiking” Tomaszów Maz. działającym przy Powiatowym Centrum Animacji Społecznej startowali na 12 Międzynarodowych Regatach Kajakowych „O puchar Lubelskiego Koziołka”, które to zawody były jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Województwa Lubelskiego.
Nasza skromna 8 osobowa ekipa świetnie się spisała zdobywając 15 medali.
W regatach brały udział kluby oprócz naszego z województwa Lubelskiego z Warszawy, Białegostoku oraz zespoły z Ukraińskiego Kovla.
Wśród najstarszych kategorii juniorów Marek Rybarczyk zdobył srebrne medale w jedynkach na dystansie 200m i 1000m.
jednocześnie w połączonych kategoriach juniorów i juniorów młodszych w dwójkach wraz Jakubem Andryszczakiem zdobyli złota na 200 i 1000m. Jakub był najlepszy w jedynkach wśród juniorów młodszych na 200m i 1000., który to wyścig był biegiem memoriałowym im. Jerzego Boboli zmarłego trenera kadry juniorów przez lata pracującego w lubelskim kajakarstwie.
Wśród dziewczyn juniorek Natalia Pasińska zdobyła srebra w jedynkach na 200 i 1000 m.
W młodszych kategoriach młodzików na 200 m, srebro zdobył Natan Góra a brąza Filip Andryszczak, na dystansie 2000 m złoty medal zdobył Filip a brązowy Natan. Obaj panowie byli bezkonkurencyjni w dwójkach na 2000 m.
W kategorii dzieci Katarzyna Pasińska wygrała wyścig w kajakach do kajak polo na 200m. a Paweł Andryszczak brązowy w K – 1 200 m. Wśród młodziczek startowała Olimpia Kurzawa, która na 200 m była 9 a na 2000 m. zaliczyła wywrotkę i nie ukończyła wyścigu.

Tor na zalewie Zemborzyckim w Lublinie zawsze był szczęśliwy dla naszych zawodników. W przeszłości wygrywaliśmy punktację klubową tych regat mimo zagranicznych gości z Ukrainy, Litwy czy Niemiec. Myślę, że będziemy się starać w kolejnych latach jeździć na te regaty i podtrzymywać dobrą passę. Wyjazd młodych kajakarzy z Wikinga możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. – komentuje trener sekcji i jednocześnie prezes Klubu Sebastian Nowak.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com