Powrót do listyHistorie dalekie i bliskie

W cyklu „Historie dalekie i bliskie”, 10 maja w Miejskim Centrum Kultury, filii DOK odbyło się spotkanie edukacyjne dla gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim pt. Trudny rok 1945 – między okupacją a „niewolą”.

W ramach współpracy MCK z Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim został wyświetlony film „Bo ta, co nie zginęła… 1945 r.”, opowiadający o wydarzeniach związanych z zakończeniem II wojny światowej na naszym terenie i trudnym okresie czasów powojennych.

Film został zrealizowany w 2015 roku przez piotrkowskie archiwum w ramach projektu edukacyjnego przy wsparciu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych i Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów”.

Historycznego wprowadzenia do filmu dokonał dr Andrzej Wróbel, kierownik Oddziału Archiwum Państwowego w Tomaszowie Mazowieckim, natomiast Michał Ordak pracownik oddziału zachęcił młodzież do korzystania z zasobów i oferty edukacyjnej tej instytucji.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook