Powrót do listyInowłódz. NARODOWE CZYTANIE „WESELA”.

2 września 2017 roku  w sali obrad Rady Gminy Inowłódz na zamku w Inowłodzu odbyło się publiczne czytanie „WESELA” Stanisława Wyspiańskiego, w ramach ogólnopolskiej akcji„Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem  pary prezydenckiej.

Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Do czytania zaprosiliśmy: Bogdana Kąckiego wójta gminy Inowłódz, Wacława Chachułę przewodniczącego rady gminy Inowłódz oraz radnych Marka Leszczyńskiego, Arkadiusza Łon, Janusza Wilkowieckiego.

Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej: Dorotę Dyło-Frejowską, Lidię Jackow, Marka Miziaka, Andrzeja Zamorę.

Uczniów Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu: Zuzannę Badura,  Karinę Sarnecką, Zuzannę Osiak Jakuba Kopacza, Jakuba Samka oraz dwóch harcerzy Alberta Kopczyńskiego i Michała Grada.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za chęć  przybycia na zamek i wzięcia udziału w publicznym czytaniu naszej rodzimej literatury.

Szczególne podziękowania należą się Barbarze Dziubałtowskiej – Chachuła za pomoc w prowadzeniu Narodowego Czytania oraz Maksymilianowi Papiernikowi – Hufiec ZHP Inowłódz.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Inowłodzu

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook