Powrót do listyIX sztafeta pamięci Gen. Tadeusza Buka: 10-26 kwietnia Spała – Żagań

Sztafeta Pamięci Gen. broni Tadeusza Buka już po raz dziewiąty wystartowała ze Spały 10 kwietnia o godz. 8.41, w godzinę śmierci generała w katastrofie pod Smoleńskiem. Trasa tegorocznej sztafety prowadziła ze Spały przez Zelów, Szadek, Błaszki, Sowinę Błotną, Gostyń, Leszno, Sławę, Lubięcin, Nową Sól aż do Żagania, łącznie dając biegaczom do pokonania dystans blisko pół tysiąca kilometrów, a łącznie przebiegli 1800 km.

W sztafecie 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej reprezentował st. szer. Piotr Boksza z 25 batalionu logistycznego, który przez 9 jej etapów przebiegł łącznie 360 km. Cała trasa liczyła 420 km. 26 kwietnia w Żaganiu, na mecie IX Sztafety Pamięci gen. Buka, biegnących ze Spały od 10 kwietnia żołnierzy witali żołnierze, władze miasta, powiatu, oraz honorowi goście: córka generała Wanda i syn Mariusz.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook