Powrót do listyIza od kwiatów tańczy tango

W Łodzi trwa szósty Międzynarodowy Festiwal Tango Salon. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest Jakub Kania, pierwszy łodzianin tańczący tango argentyńskie, wspólnie z Małgorzatą Chojnacką – założyciel największego w Łodzi i jednego z najprężniejszych w Polsce ośrodków kultury tanga argentyńskiego – TANGOŁÓDŹ.

Na festiwal przyjechało ponad 700 osób z Polski i zagranicy „zarażonych” pasją tańczenia tanga. Wśród nich jest tomaszowianka, Iza Kowalczyk, która tango tańczy od 8 lat.

Wielu mieszkańców Tomaszowa pamięta zapewne drobną, uśmiechniętą „kwiaciarkę”. Iza łączy ze sobą dwie piękne dziedziny życia i sztuki – taniec i kwiaty. Niestety, dla pięknych i niezależnych ludzi, mało jest miejsca w takim mieście jak Tomaszów. Iza wyjechała więc do stolicy. Tam nadal tworzy piękne kompozycje kwiatowe i nadal… tańczy tango.

Na łódzki festiwal przyjeżdża od początku jego istnienia. Tak jak inni „opętani” tangiem tańczy tu całe dnie i noce, spotkać ją można na porannych i nocnych milongach.

Iza ma też marzenie, by w jej rodzinnym Tomaszowie znalazła się grupa osób zainteresowanych nauką i tańczeniem tanga. Chętnie przyjedzie i potańczy z nimi. Przywiezie innych pasjonatów tej sztuki.

Za pośrednictwem naszego portalu spróbujemy ustalić, czy są tomaszowianie, którzy kochają tango.

Zainteresowanych, prosimy o kontakt na naszą pocztę.

Foto: Małgorzata Wlaziak. Zdjęcie pochodzi z prywatnego zbioru Izy Kowalczyk.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook