Powrót do listyJak radzić sobie ze stresem – lekcja biblioteczna

20 kwietnia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyła się lekcja biblioteczna dla szkół średnich „Jak radzić sobie ze stresem”.

Wszyscy zapewne zetknęliśmy się ze stresem, choć być może nazywaliśmy go paniką, strachem czy napięciem. Wszyscy go doświadczamy, czy to na myśl, że będziemy musieli podnieś się, by na zebraniu w pracy przedstawić raport, czy mamy zdawać za chwilę egzamin maturalny, od którego zależy, czy dostaniemy się na wymarzone studia. Życie całkowicie pozbawione stresów w ogóle nie byłoby życiem. Wszelkie zmiany są dla człowieka stresujące, lecz dopiero spojrzenie na sytuacje z pewnego dystansu i jasna jej ocena pozwalają dokładnie dostrzec, dlaczego reagujemy w określony sposób i co należy zrobić, by ograniczyć szkody. 20 kwietnia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia dla uczniów szkół średnich „Jak radzić sobie ze stresem przed maturą”. W spotkaniu wzięła udział młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego. Wspólnie z uczniami tworzyliśmy definicje stresu i w jakich sytuacjach życiowych najczęściej się pojawia aby móc minimalizować jego objawy do poziomu optymalnego by efektywnie funkcjonować. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najpopularniejszymi technikami radzenia sobie ze stresem.

 

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook