Powrót do listyJeździł z promilami

Dzięki czujności 66-latka, nietrzeźwy kierowca daewoo został wyeliminowany z ruchu drogowego. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 57-letni kierowca, który już wcześniej utracił uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę pod wpływem alkoholu, miał w organizmie 2 promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

27 lutego 2022 roku około 14:30 policjanci ruchu drogowego zostali skierowani do Lubochni w rejon drogi prowadzącej do miejscowości Skrzynki, gdzie jeden z uczestników ruchu, ujął nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi na miejscu ustalili, że 66-latek jadąc za osobowym daewoo widział, że kierujący tego pojazdu nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy. W pewnym momencie kierowca daewoo, zatrzymał się na środku jezdni z włączonym kierunkowskazem. W tym momencie świadek ominął jego pojazd zatrzymał się bezpośrednio przed nim, doszedł do osobowego daewoo za kierownicą, którego siedział mężczyzna. Wyciągnął ze stacyjki pojazdu kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę i powiadomił policję, mając podejrzenie, że może być on pod wpływem alkoholu. Po przyjeździe mundurowych i przeprowadzeniu badania okazało się, że 66-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego miał w organizmie, aż 2 promile alkoholu. Nie posiadał prawa jazdy i uprawnień do kierowania pojazdami, które zostały mu wcześniej cofnięte za jazdę pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości prócz wysokiej grzywny grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują 66-latkowi, za obywatelską postawę i reakcję w sytuacji zagrożenia. Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook