Powrót do listyJubileuszowy Memoriał Szachowy Jana Wijaczki

W sobotę 7 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie odbył się 20. Ogólnopolski Memoriał Szachowy Jana Wijaczki.

W tegorocznym memoriale uczestniczyło 57 zawodników, a zwycięzcą został Sylwester Bednarek z Łodzi, zdobywając puchar Starosty Tomaszowskiego. Okazał się też najlepszym pracownikiem oświaty, za co otrzymał puchar prezesa ZNP.

Drugie miejsce i puchar prezydenta miasta wywalczył Jerzy Kot z Wejcherowa.

Trzecie miejsce i puchar prezesa ZNP przypadł Krzysztofowi Baczyńskiemu z Łodzi.

Kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej zajęli: Grzegorz Plutecki (LKS Strzałków), Piotr Kaukiel (Moszczenica), Aleksander Radomski (Tomaszów), Mieczysław Wojciechowski (Iskra Kruszewiec) i Adam Kotas (Piotrków). W kategorii juniorów wygrał Maciej Turowski (Jedynka Bełchatów) zdobywając puchar prezesa ZNP.

Drugie i trzecie miejsce także dla zawodników Jedynki Oliviera Gawlika i Szymona Urbana. Wśród kobiet wygrała Anna Grzyb przed Michaliną Semeradt (obie Jedynka). W kategorii do 13 lat zwyciężył Franciszek Leski (Jedynka) zdobywając puchar ZOP ZNP przed Gabrielem Bednarkiem (ULKS Brzozanin Brzoza) i Krzysztofem Piaskowskim (Łódź). Puchar ZOP ZNP także dla najlepszego tomaszowianina Aleksandra Radomskiego.

Nagrody otrzymali rowniez najstarszy zawodnik 86-letni Tadeusz Sulmowski (Tomaszów) oraz najmłodsi 8-latkowie Filip Matejczyk i Damian Dochniak, obaj z Jedynki. Puchary, dyplomy, nagrody wręczali organizatorzy i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta.

Głównymi organizatorami imprezy byli prezes Oddziału ZNP Antoni Węgliński, prezes Tomaszowskiego Klubu Szachowego Hetman Grzegorz Dmuchowski (sędzia główny) i prezes Zarządu Ogniska TKKF ZNP Antoni Smolarek. Współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i I LO. Nagrody ufundowali: Związek Nauczycielstwa Polskiego (Zarząd Główny, Zarząd Okręgu Łódzkiego, Zarząd Oddziału Powiatowego), Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com