Powrót do listyKawalerzyści na XXVII wojskowej pielgrzymce

5 sierpnia z Warszawy na Jasną Górę wyruszyła XXVII pielgrzymka wojskowa, w której udział wzięli również żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.
 
Pielgrzymkę rozpoczęto o godzinie 5.30 msza święta celebrowana przez biskupa polowego Wojska Polskiego Jerzego Guzdka w Katedrze Polowej.
 
Do udziału w pielgrzymce zgłosiło się łącznie ponad 500 żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej oraz niemalże 100 żołnierzy armii sojuszniczych. Z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej udział wzięła jedenastoosobowa reprezentacja.
 
Przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, o godz. 6.50 pątnicy wyruszyli spod katedry.
 
W trakcie pielgrzymki pątnikom w mundurach towarzyszyło 6 kapelanów Ordynariatu Polowego oraz 4 kleryków.
 
Cel pielgrzymi został osiągnięty 14 sierpnia. Wszyscy pielgrzymi spotkali się na Jasnej Gorze, gdzie nastąpił akt zawierzenia wojska Maryi, Hetmance Żołnierza Polskiego i zakończenie pielgrzymki.
 
 
Zdjęcia: mł. chor. Beata Mitura/PJEM, archiwum Ordynariatu Polowego
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook