Powrót do listyKolejna odsłona akcji „PCAS na Twoim podwórku”

Ostatnia już tego lata podwórkowa akcja Powiatowego Centrum Animacji Społecznej odbyła się w miniony poniedziałek. Celem tego organizowanego od 2 lat przedsięwzięcia jest przede wszystkim integracja lokalnej społeczności i zachęcenie mieszkańców okolicy do wyjścia z domu i spędzenia wspólnie czasu.

– Oczywiście chodzi nam głównie o dzieci, które wakacyjny czas spędzają w domu – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor placówki. – Chcemy im pokazać, że można fajnie spędzić czas z dala od komputera czy smartfona i nie trzeba do tego aż tak dużego wysiłku. Nasi animatorzy organizują dla dzieci konkursy z nagrodami, zabawy sportowe i różnego rodzaju gry, malowanie buziek czy włosów, pokazując fajny sposób na spędzenie letniego czasu.

Akcja organizowana jest na podwórkach w różnych częściach Tomaszowa i przyciąga całe rodziny. Inaczej jednak było tym razem. Organizację wydarzenia zaplanowano na osiedlu przy ul. Szerokiej 23/33 po uprzednim uzgodnieniu tego z zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej „Grota”. Placówka zaprosiła więc dzieci za pośrednictwem mediów, strony internetowej i profilu w mediach społecznościowych pod ustalony adres, przygotowano też program imprezy. Niestety, już rano w dniu, w którym PCAS miało wyruszyć na wskazane podwórko, do dyrekcji placówki wpłynęło pismo o cofnięciu zgody na organizację wydarzenia, co też zarząd spółdzielni motywował protestem mieszkańców.

– Bardzo byliśmy zaskoczeni taką decyzją, a dokładniej tym, że mieszkańcy mogli zaprotestować przeciwko zabawom dzieci, które miały się odbyć w pobliżu ich bloków – dodaje dyrektor Ignasiak. – Trudno nam było uwierzyć, że robienie baniek mydlanych, czy przeprowadzenie kilku dosłownie zabaw czy konkursów dla dzieci, może się spotkać z jakimkolwiek sprzeciwem. Wiemy jednak, że zarząd musiał zareagować na protest mieszkańców w ten sposób. Bardzo dziękuję p. prezesowi spółdzielni „Grota” za szybką reakcję i udostępnienie alternatywnego terenu. Ze względu jednak na znaczne oddalenie tego miejsca od naszej placówki i niepewną aurę, ostatecznie zostaliśmy na własnym podwórku i zaprosiliśmy dzieci do siebie.

Dzieciaki i tym razem nie zawiodły. Na podwórko PCAS-u przyszło ok. 100 dzieci, które przyzwyczaiły się już do tej cyklicznie organizowanej akcji. Wielu z nich przyszło początkowo na ul. Szeroką, ale szybko znaleźli właściwą drogę do celu. W tym roku o akcji przyłączyła się firma Eneris, która edukowała uczestników o właściwej segregacji odpadów i zorganizowała kilka tematycznych konkursów z nagrodami. Na kolejne podwórka PCAS wyruszy za rok.

PCAS na Twoim podwórku – galeria

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook