Powrót do listyKolejny dzień protestów w obronie wolnych sądów w naszym mieście.

Dziś, 24  lipca, po raz drugi mieszkańcy i tomaszowscy przedstawiciele partii PSL, Nowoczesnej i PO spotkali się pod Sądem Rejonowym w Tomaszowie. To kolejny dzień protestu w obronie wolnych sądów. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział rano, że zawetuje ustawy PiS o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa oraz, że podpisze trzecią kontrowersyjną ustawę – o ustroju sądów powszechnych. Sejm jednak może odrzucić weto prezydenckie. Dlatego też protesty w całej Polsce nie ustają. Zebrani pod sądami, siedzibami PiS żądają weta również dla trzeciej ustawy. 

Niektóre zmiany w ustawie o ustroju sądów powszechnych:

Minister sprawiedliwości będzie mógł  odwołać prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Będzie miał na to 6 miesięcy. Następnie minister Ziobro sam wskaże następców.
Kolejna zmiana, daje możliwość prezesowi sądu na przeniesienie do innego wydziału „kłopotliwego sędziego” i tu też bez podawania przyczyny.
Do przedłużających się spraw, prezes sądu może przydzielić dodatkowych sędziów lub asesorów, których wybierać będzie minister sprawiedliwości.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook