Powrót do listyKolorowe dźwięki w „dziewiątce”

„Kolorowe dźwięki” to projekt, który powstał w Szkole Podstawowej nr 9 im. ks. J. Twardowskiego, z myślą o dzieciach. Autorem projektu jest nauczycielka Agnieszka Brajer, a głównymi beneficjentami uczniowie klasy 1b. Głównym celem projektu jest stworzenie sytuacji sprzyjających rozwijaniu zdolności i zainteresowań muzycznych uczniów. Dzięki wprowadzeniu projektu do codziennych zajęć lekcje stały się o wiele bardziej atrakcyjne.
Projekt „Kolorowe dźwięki” realizowany jest w oparciu o wykorzystanie Bum Bum Rurek. Kolor w tym przypadku jest niezwykle ważny i ma podstawowe znaczenie. Zastosowanie nowatorskich i oryginalnych instrumentów muzycznych wiąże się z odtwarzaniem dźwięków, które oznaczone są poszczególnymi kolorami. Rurki są wykorzystywane także podczas zajęć gimnastycznych, zabaw ruchowych i zajęć dydaktycznych. Instrumenty wspaniale kreują zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej.

Projekt został zgłoszony do konkursu „Projektanci edukacji”, największego ogólnopolskiego konkursu przeznaczonego dla nauczycieli i uczniów, którzy realizują ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego. Projekt przeszedł przez I etap konkursu, placówka weźmie też udział w jego II etapie licząc na zdobycie grantu.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook