Powrót do listyKolory Polski w Inowłodzu

W tym roku „Kolory” obejmą 21 miejscowości. I chociaż 2 projekty już za nami (preludium w Zgierzu i współorganizowany z festiwalem „Muzyka Zaklęta w Drewnie” koncert w Małopolsce), to uroczysta inauguracja odbędzie się 1 lipca w Skierniewicach a 29 lipca festiwal zagości w Inowłodzu.

Kolory Polski to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie. Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co filharmonia proponuje słuchaczom od jesieni do wiosny. W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania muzyki klasycznej i rozrywkowej. Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę. Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami, odważne improwizacje – to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyjść poza utarte ścieżki obcowania z muzyką.

 

W tym roku festiwal odbywa się:

1 lipca – Skierniewice

2 lipca – Rogów

8 lipca – Konstantynów Łódzki

9 lipca – Dobroń

15 lipca – Lutomiersk

16 lipca – Brzeźnio k. Sieradza

22 lipca – Warta

23 lipca – Wolbórz

29 lipca – Inowłódz

30 lipca – Wieruszów

5 sierpnia – Zelów

6 sierpnia – Siedlątków

12 sierpnia – Sieradz

13 sierpnia – Tum

19 sierpnia – Lipce Reymontowskie

20 sierpnia – Krośniewice

26 sierpnia – Kalinowa k. Błaszek

27 sierpnia – Łowicz

2 września – Łódź

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook