Powrót do listyKoncert z okazji Światowego Dnia Seniora w PCAS-ie

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zorganizowało koncert z okazji niedawno obchodzonego Światowego Dnia Seniora. Na scenie w recitalu utworów Krzysztofa Krawczyka wystąpił Jacek Malanowski, absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi,
akordeonista, wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów, odznaczony w 2017 odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Widownia wypełniła się po brzegi, a artysta z wielkim wdziękiem porwał publiczność do tańca. Niektórzy stworzyli nawet dla wykonawcy pełne emocji chórki.

– Bardzo się cieszę, że mamy taki dzień, takie święto, na stałe wpisane w kalendarz, ponieważ przy okazji jego corocznych obchodów, rodzą się różne inicjatywy, które zwracają uwagę na osoby starsze, na ich potrzeby – mówiła witając gości dyrektor placówki, Dorota Ignasiak. –  Bardzo się cieszę, że i Powiatowe Centrum Animacji Społecznej może się w to włączyć. Krzysztof Krawczyk dzięki swojej twórczości, na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Jego utwory znają chyba wszyscy, młodsi i starsi, ponieważ nie dało się ich nie słyszeć, nie bawić się przy nich, przejść obojętnie. Kto nie tańczył przy „Parostatku”, „Za Tobą pójdę jak na bal” czy „To, co dał nam świat”. Wszystkie te utwory zapadały w pamięć i myślę, że dla każdego z nas mają duże znaczenie.

Dyrektor Ignasiak złożyła też seniorom życzenia – przede wszystkim zdrowia, realizacji pasji, wielu aktywności i całego mnóstwa optymizmu.  Na odzew nie trzeba było długo czekać, bowiem już z pierwszymi taktami piosenki, seniorzy pokazali, jak należy się bawić.

Życzenia seniorom oraz podziękowania artyście złożyli też obecni na wydarzeniu: Wacława Bąk, Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego i Michał Czechowicz, członek zarządu powiatu.

 

Galeria z koncertu

 

 

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook