Powrót do listyKonkurs plastyczny „Muzealny proporzec”

Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego to organizator konkursu plastycznego pn. „Muzealny proporzec”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Prace należy składać do 8 maja 2023 r.

W Konkursie jedna szkoła podstawowa przygotowuje jeden proporzec. Szkołę reprezentuje zespół twórców proporca w składzie nie większym niż 4 uczniów szkoły. Uczniowie pracują pod kierunkiem nauczyciela plastyki.

Prace należy wykonać w technice dowolnej: haft na tkaninie, decoupage ze skrawków tkanin, dopuszczalne jest wykorzystywanie innych elementów przestrzennych lub pasmanterii np. sznureczków, wełny, muliny, frędzli. Proponowany kształt proporca należy umieścić na drzewcu. Tkanina musi być usztywniona w środku flizeliną.

Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni w drodze oceny Jury Konkursu, powołanego przez Organizatora. Rozstrzygnięcie nastąpi 13 maja 2023 roku (podczas Nocy Muzeum).

Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności, zainteresowań, wrażliwości i wyobraźni artystycznej dzieci, propagowanie motywów związanych z lokalną historią, przyrodą, legendami i rodem Ostrowskich, uwrażliwianie na odbiór kultury materialnej w zakresie estetycznym oraz rozwijanie wiedzy o historii Tomaszowa Mazowieckiego.

Szczegółowe informacje (Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia) w załączniku.

Pliki do pobrania

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook