Powrót do listyKonkurs recytatorski – eliminacje miejskie

10 marca br. odbyły się eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tomaszowski MOK jest organizatorem tego wydarzenia od blisko 40 lat.

Jury obradowało w składzie: Karina Góra – reżyserka, twórczyni Teatru „Trzcina”, Adam Mortas – aktor Teatru Nowego w Łodzi, Milena Lisiecka-Sieczkowska – aktorka i lektorka, związana z Teatrem Jaracza w Łodzi. Jurorzy i publiczność wysłuchali 17 prezentacji w turnieju recytacji, 1 w turnieju „wywiedzione ze słowa” oraz 1 w poezji śpiewanej.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii dorosłych:

I nagroda – Barbara Skawińska,

w kategorii młodzież:

I nagroda – Adam Szymczyk, II LO,

II nagroda – Damian Anterszlak, II LO,

III nagroda – Olga Sobańska – MCK.

Wyróżnienia:

Weronika Tokarska i Martyna Kot – obie MCK, Aleksandra Wojtaszek – ZSP nr 8, Sebastian Lenartowicz – ZSP nr 1,

wyróżnienie za wiersz „Inge Bartsch” otrzymała Wioletta Madej – I LO.

W kategorii poezja śpiewana:

I nagroda – Piotr Goljat

Do reprezentowania powiatu na poziomie konfrontacji rejonowych, które odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. 1 kwietnia br. zakwalifikowali się: Adam Szymczyk, Damian Anterszlak, Olga Sobańska, Weronika Tokarska, Martyna Kot, Aleksandra Wojtaszek, Barbara Skawińska, Piotr Goljat.

Gratulujemy!

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook