Powrót do listyKorpus Wsparcia Seniorów w Gminie Lubochnia

16.08.2022r. w sali Gminnego Centrum Kultury w Lubochni odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone Rządowemu Programowi Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

Program „Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022 – Moduł II” został sfinansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Kwota przeznaczona na realizację zadania przez Gminę Lubochnia wyniosła 70.100,00 zł.
Program „Korpus Wsparcia Seniorów” jest odpowiedzią na wyzwanie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na odległość, osobom starszym w wieku 65 lat i więcej oraz możliwością samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tak zwanej „opieki na odległość”.
W Gminie Lubochnia 77 seniorów zostało objętych pilotażowym programem kontroli stanu zdrowia oraz szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych za pomocą opaski monitorującej podstawowe funkcje i parametry życiowe. Opaska służy także do natychmiastowego kontaktu z ratownikiem medycznym.
Program „Korpus Wsparcia Seniorów” w Gminie Lubochnia realizowany będzie do dnia 31 grudnia 2022 roku.

Źródło: Gmina Lubochnia

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook