Powrót do listyLegalne wagary z Arką Nadziei

W ramach akcji przygotowanej przez Urząd Miasta w Tomaszowie Maz. pod hasłem Legalne Wagary do fundacji Arka Nadziei zgłaszają się uczniowie, którzy chcą być aktywni jako wolontariusze. Arka przygotowała dla nich wiele ciekawych propozycji, a jedną z nich już udało się przeprowadzić.

W dniach 2 i 3 marca wolontariusze z Gimnazjum nr 3 i 4 przygotowali wraz z Arką akcję „Stop marnowaniu żywności z korzyścią dla Ciebie i środowiska”. Starsi uczniowie poprowadzili spotkania dla młodszych kolegów, które odbyły się na terenie Szkół Podstawowych nr 14 i 10. Wzięło w nich udział ok. 65 uczniów. Wolontariusze przygotowali wspólnie z dyrektorką fundacji, Anettą Markiewicz prezentacje, na podstawie której omówili problem głodu na świecie i marnowania żywności w naszych domach. Temat poszerzyli o edukację proekologiczną związaną z zanieczyszczaniem środowiska i produkcją nadmiaru śmieci w procesie wytwarzania żywności i opakowań. Wolontariusze udzielili także instruktażu na temat sortowania śmieci i zdrowego odżywiania.

Robiąc takie programy mamy nadzieję, że młode pokolenie Polaków będzie miało nie tylko dobrą wiedzę na ten temat, ale wspólnie z nami będzie przeciwdziałać problemowi, zaczynając właśnie od siebie i swojego domu – mówi Anetta Markiewicz. – Statystyki mówią, że w co trzecim domu marnuje się jedzenie, a wiele osób w naszym mieście boryka się z głodem. Do naszej fundacji, raz na dwa miesiące zgłasza się po pomoc żywnościową 1000 osób w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, który realizujemy od wielu lat.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook