Powrót do listyLekcja w będkowskiej bibliotece

W środę, 9 listopada, uczniowie klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum w Będkowie pod opieką polonistki Agaty Karlińskiej uczestniczyli w lekcji zorganizowanej przez Mariolę Golińską, kierowniczkę gminnej Biblioteki Publicznej. Scenariusz lekcji przybliżał sylwetkę naszego wielkiego pisarza Henryka Sienkiewicza w 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę jego śmierci. Gimnazjaliści z zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek z życia pisarza, sami również włączyli się do dyskusji na temat jego twórczości. Julka Wira, Damian Papiewski i Wiktor Przywara odczytali rebusy–zagadki dotyczące bohaterów powieści Sienkiewicza, a Dominika Małgorzaciak wyrecytowała napisany przez siebie wiersz o Nobliście. Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcie.

To była ciekawa lekcja z laureatem literackiej Nagrody Nobla. Uczniowie wyszli z niej bogatsi o nową wiedzę i z przekonaniem o ponadczasowości twórczości Henryka Sienkiewicza, który do dziś porywa czytelników i dzieli krytykę. Pełne emocji i burzliwych przygód perypetie bohaterów z kart jego powieści wciąż się podobają i wzruszają także młode pokolenie.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook