Powrót do listyMalarstwo i rysunek Teresy Marcinkowskiej

Wystawę pod takim tytułem od 2 października br. będzie można oglądać w holu Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Niebrowskiej 50. Wernisaż zaplanowano tego dnia o godz. 18. Wstęp wolny, ale obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

 

Teresa Marcinkowska urodziła się w 1958 roku. Jeszcze dwa lata temu prawie w ogóle nie miała kontaktu z farbami. Malarstwem zainteresowała się dopiero po przejściu na emeryturę. Najbardziej lubi technikę olejną. Interesuje ją wierność w odtwarzaniu świata, dlatego najczęściej maluje portrety i kwiaty.

 

Skąd pomysł, by na emeryturze zająć się akurat malarstwem, a nie np. robótkami ręcznymi? − Malarstwo chyba było we mnie od zawsze i teraz − gdy zaczęłam szukać alternatywy dla bierności, jaka towarzyszyła mi przy oglądaniu programów telewizyjnych, filmów czy czytaniu − uzewnętrzniło się w takiej formie − mówi autorka.

 

Wystawę będzie można oglądać w MCK Tkacz do końca października w godzinach pracy ośrodka. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook