Powrót do listyMatematyka da się lubić

Pod takim tytułem Agnieszka Słotwińska i Agata Tkaczyk w Zespole Szkół nr 8 zainicjowały warsztaty matematyczne.

Poprowadzili je przedstawiciele Stowarzyszenia Fascynatów Matematyki działającego przy Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, któremu  przewodniczą: dr hab. Antoni Pierzchalski,  prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego oraz dr. Renata Wiertelak.

Myślą przewodnią zajęć dla klas czwartych była tabliczka mnożenia. Różnorodność form wykorzystanych do przedstawienia i utrwalenia  tego zagadnienia bardzo zafascynowała dzieci. Przechodziły przez kolejne stanowiska: od skakania na skakance do malowania, a wszystko zostało powiązane z mnożeniem.  W rywalizacji został wyłoniony mistrz tabliczki mnożenia –  Filip  Palimąka z kl. IVa.

Klasy piąte i szóste zajmowały się szyfrowaniem. Po krótkim omówieniu metody szyfrowania liter przez prowadzącego, uczniowie musieli złamać kod kłódki, aby dostać się do wnętrza pudełka. Tam czekały kolejne zadania i kolejne łamanie kodów. Wszyscy dobrze się bawili i znakomicie rozszyfrowali łamigłówki. Nagrodą był słodki upominek.

Na gimnazjalistów  czekały bardziej ambitne zagadnienia. Uczniowie zajmowali się  grafami. Poznali podstawowe treści dotyczące tego zagadnienia, a następnie zajęli się jakże ważną tematyką mostów królewieckich. Problem, nad którym rzekomo głowili się mieszkańcy Królewca, a który rozwiązał w XVIII wieku Leonhard Euler bardzo wciągnął gimnazjalistów.

 

Lekcja matematyki- film.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook