Powrót do listyMickiewicz i jego „Ballady i romanse” na deskach PCAS-u

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zaprasza na spektakl pt. „Wybrane ballady i romanse, czyli trzy niezwykłe opowieści…”. Już 12 lutego 2023 roku o godzinie 18.00 na scenie zaprezentują się młodzi aktorzy z grup teatralnych prowadzonych przez p. Joannę Domalik–Dróżdż, która napisała scenariusz i jest też reżyserem przedstawienia. W widowisku połączone zostały, wydawać by się mogło odległe tematycznie od siebie, trzy opowieści – „Świtezianka”, „Pani Twardowska” i „Romantyczność”. Jak na polski romantyzm przystało, na scenie pojawią się postaci ze świata pozaziemskiego, elementy wierzeń ludowych, przeplatane z wątkami miłosnymi. Te trzy wybrane przez reżyser ballady są swego rodzaju przekrojem utworów zamieszczonych przez Mickiewicza w dziele z 1822 roku. W „Romantyczności” odnajdziemy wieczną miłość, która czyni kochającego wybrańcem i obdarowuje nadprzyrodzonymi zdolnościami. „Pani Twardowska” z kolei ukazuje romantyczne zwycięstwo dobra nad złem, a „Świtezianka” bezwzględne potępienie niewierności.
– Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na premierę „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Oczywiście są to utwory wybrane do inscenizacji. Nasi młodzi aktorzy i p. Joanna Domalik–Dróżdż wykonali mnóstwo pracy i śmiało mogę powiedzieć, że to jest wręcz mistrzowska gra aktorska, wspaniały scenariusz. Zresztą p. Joanna przyzwyczaiła nas już do wysokiego poziomu swoich przedsięwzięć, więc proszę przygotować się na wyjątkową adaptację teatralną – mówi dyrektor placówki, Dorota Ignasiak. – Z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy zmienić termin premiery, ale już dziś zapraszam Państwa na niedzielę, 12 lutego 2023 roku, na godzinę 18.00 do naszego teatru w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej przy ul. Farbiarskiej. Na scenie pojawią się też nasi wokaliści, zatem widowisko będzie naprawdę wspaniałą ucztą artystyczną.
Bezpłatne wejściówki dostępne są w sekretariacie placówki.
Na zdjęciu: plakat zapraszający na spektakl pt. „Wybrane ballady i romanse, czyli trzy niezwykłe opowieści…”, który wystawiony zostanie w PCAS-ie Tomaszów Mazowiecki w niedzielę, 12 lutego 2023 roku, o godzinie 18.00
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook