Powrót do listyMłoda Krew Ratuje Życie

Z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła się XV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szkół pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Zycie”, który organizuje Polski Czerwony Krzyż. W tomaszowskim I Liceum Ogólnokształcącym w pierwszej w akcji honorowego krwiodawstwa w tej edycji zorganizowanej przez Klub HDK PCK przy I LO krew pobrano od 17 uczniów, a jak zawsze chętnych było więcej (zgłosiły się 24 osoby). Ogółem pozyskano prawie 8 litrów krwi.

W tej akcji uczestniczył też Dominik Łaski, absolwent I LO z 2011 roku, który rok wcześniej, będąc jeszcze uczniem po raz pierwszy oddał krew i w kolejnych latach kontynuował honorowe krwiodawstwo. Łącznie jest to prawie 14 litrów krwi. Warto dodać, że po oddaniu 12 litrów krwi wypełnił normę na Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia. Prawdopodobnie wręczenie jej nastąpi podczas uroczystości z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa przypadających w dniach 22 – 26 listopada.

Kolejna akcja w I LO planowana jest przed grudniową przerwą świąteczną.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook