Powrót do listyMR SEBII dla Format3A

Zapraszamy na rozmowę z liderem zespołu MR SEBII, jedynym tomaszowskim zespołem muzycznej sceny disco polo.

Format: Na stronie zespołu widnieje informacja, że zespół w mediach zaistniał w 2005 roku ale Ty jako główny wokalista/ lider grupy działasz już 1999 roku, co to tak naprawdę oznacza?  

Jako SEBII działam od 1999 roku. Jednak od nie dawna nazwa zmieniona została na MR SEBII a w mediach rzeczywiście zaistnieliśmy pierwszy raz w 2005 roku. Na stronie internetowej zespoły, muszę przyznać informacje nie są aktualizowane na bieżąco. Zapraszamy jednak na nasz fanpage na Facebook MR SEBII, tam wszystkie informacje o nowościach, premierach czy koncertach są aktualne i na czas.

Format: Jesteś ze Skierniewic, zespół pochodzi z TM. Dlaczego akurat Tomaszów ?

Urodziłem się w Skierniewicach, wychowywałem w Rawie Mazowieckiej. Kiedy skończyłem 9 lat wraz z rodzicami przyprowadziliśmy się do Tomaszowa. Tu skończyłem szkołę muzyczną i stawiałem pierwsze kroki w muzyce. Na początku był to rock, szybko jednak okazało się, że ludziom do ucha wpada muzyka taneczna, lekka i przyjemna i tak do dnia dzisiejszego zostało ze mną disco polo.

Format: Zespół znany jest z żartu muzycznego ” Cipuleńka” który stworzyłeś z Dj Mysz. Skąd pomysł, co było motorem do tego żartu? Czy spodziewaliście się takiego odzewu?

Zespół ,owszem zasłynął z tego żartu. Pewnego dnia w studio nagraniowym, w Łodzi nagraliśmy demko, totalnie dla żartów. Znałem już Łukasza H, z Racławic koło Krakowa zwanego DJ MYSZ, on zaproponował że zrobi aranżacje z bitem i tak poszło. Ludziom się to spodobało i tak zaczęła się

Format: Zespół ma za sobą 5 płyt, szykujecie się do 6tej? czym będzie się różnic od wcześniejszych?

Zespół ma nawet więcej płyt niż 5, ale ogólnie świat jest tak nowoczesny, że każdy ma internet, więc płyt wydawać się nie opłaca.
Sprzedajemy wszytko w Digital, Muzodajni a wydajemy tylko składanki i robimy płyty promocyjne.
W tych czasach lepiej zainwestować w aranżacje, dobre studio i teledysk niż płytę.

Format: Ile koncertów miesięcznie MR SEBII daje?

Myślę że jako zespół nie ten z najwyższej półki, z koncertami nie jest źle. W sezonie gramy minimum raz w tygodniu. Dużo jeździmy z królem Disco Zenkiem z AKcent i zespołem Casanova po całej Polsce. Zajmujemy się jeszcze drugim projektem/ RED GUITARS cover CZERWONE GITARY, robimy to z pasji do muzyki dzięki czemu z niej żyjemy i cały czas koncertujemy.
Obecnie prowadzimy działalność w Anglii jako impresariat i sprzedajemy zespoły, Dji na przeróżne imprezy. Również zamknięte.

Format: Zmieńmy temat. Głośno się ostatnio zrobiło po styczniowej Galii charytatywnej, która odbyła się dla lidera grupy Tarzan Boy, wystąpiliście z jego przebojem Kaligula.

Wszystko zaczęło się od tego, że chcieliśmy włączyć się w akcję pomocy zbierania pieniędzy na leczenie Krzysztofa Rutkowskiego wokalisty grupy Tarzan Boy. Wystąpiliśmy w Warszawie jak wiele zespołów. Przygotowaliśmy swoją wersje hitu Tarzan Boy pt Kaligula. Chwilę później rozpoczęliśmy nagrania do teledysku. Nie zdążyliśmy. Krzysztof zmarł.
Lecz nic nie stracone. Dostaliśmy licencję dożywotnią na wykonywanie tego utworu. A cała digitalizacja w całości będzie przekazywana rodzinie.
Ile zarobiła dostała rodzina pieniędzy? Z klipu który zrobiliśmy?
Jak na razie nic. Ponieważ media słabo się angażują w pomoc. Przed śmiercią każdy pisał posty, wszystkie telewizje trąbili że trzeba pomoc. Po śmierci zapomnieli chyba że Krzysztof pozostawił rodzinę.
Jedyna prośba aby jakieś pieniążki do nich wpływały to apel do ludzi aby pobierali dzwonki kaliguli w wykonaniu MR SEBII, udostępniali teledysk. Jakieś pieniądze można odebrać jak klip przekroczy 1 milion wyświetleń.
Jak na razie jest słabo, Cieszę się, że mogłem chociaż tak pomóc. Ale reszta już należy do ludzi.

Format: Obserwujemy ostatnio duże zainteresowanie disco polo, muzyka, utwory i wykonawcy postrzegani są w innym świetle, nie tandety czy kiczu ale zaczyna się ich, ich twórczość traktować poważnie. Jak wasz zespół to odczuwa, czy to zmiana trendu wśród odbiorców czy raczej muzyka disco polo zmienia się, ewaluuje? 

Odnośnie zainteresowania Disco Polo. Powiem tak ten nurt muzyczny, był.jest i będzie. Tysiące osób a nawet miliony się wypiera że nie słucha a każdy zna teksty.
Owszem zespołów jest setki i co miesiąc jakiś powstaje a jakiś pada.
Jak na razie ja cieszę się z tego co mam. Cieszę się że mój stary hit ma ponad 5 milionów wyświetleń. A inne trochę mniej. Ale to co było to było.
Teraz się dużo zmieniło. W listopadzie zrobiliśmy duet starego hitu lat 90 z zespołem CASANOVA „Nikt na świecie”.
W styczniu nagrałem za granicą swój teledysk do „ONa jest cudowna i wspaniała”. A już niebawem na Ostródzie wykonamy premierową nutkę „Będę kochał”, 2 sierpnia będzie premierowo w POLO TV czyli premiera naszego teledysku. Mamy nadzieję że również u was.

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów prywatnych artysty.

 

Za kilka dni na fanpage format3A będą rozlosowane płyty zespołu, śledźcie nas na bieżąco, wkrótce szczegóły.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook