Powrót do listyNagroda Papieża Franciszka w ZSP nr 8

We wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – 4 października 2019 r. – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś ustanowił Nagrodę Papieża Franciszka, która przyznawana jest młodym ludziom podejmującym działania na jednym z trzech obszarów życia kościelnego, tak ważnych dla Ojca Świętego Franciszka: charytatywnym, ewangelizacyjnym i ekumenicznym.

12 października 2022 roku już po raz drugi w dawnym łódzkim kompleksie pofabrycznym MONOPOLIS odbyła się uroczysta gala Nagrody Papieża Franciszka, w której udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz ze swoimi nauczycielami i wychowawcami.

W tym roku medalem brązowym  zostali odznaczeni uczniowie Nadrzecznej Natalia Litwin i Zuzanna Jędrzejczyk z klasy 3B oraz Jakub Chudy z klasy 2 TA.

Medal, który otrzymali laureaci nagrody na awersie przedstawia krzyż wpisany w serce z napisem ”SPOJRZAŁ Z MIŁOSIERDZIEM I WYBRAŁ”, a na rewersie dłoń Papieża Franciszka z jezuickim herbem oraz napisem „PAPIEŻ FRANCISZEK”

O Nagrodę Papieża Franciszka może ubiegać się każdy uczeń szkoły. Podczas Gali metropolita zachęcił młodych do udziału w kolejnej edycji projektu Nagrody Papieża Franciszka.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook