Powrót do listyNarodowe czytanie w Inowłodzu

3 września 2022 roku na dziedzińcu zamkowym w Inowłodzu odbyło się publiczne czytanie Ballad i Romansów Adama Mickiewicza, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Do czytania zaprosiliśmy: Pana Wójta Bogdana Kąckiego, Panią Dyrektor Monikę Matusiewicz, Panią Sołtys Lidię Kacprzak, Panią Lidię Jackow, Panią Grażynę Sadowską, Pana Zbigniewa Zielonkę, Panią Dorotę Dyło-Frejowską oraz przedstawicieli młodzieży: Amelię Guźniczak, Zuzię Pawlak, Jeremiego Jackowa i Franka Goździka.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie na zamek i wzięcie udziału w publicznym czytaniu naszej rodzimej literatury.

 

 Małgorzata Gadomska

Gminna Biblioteka Publiczna w Inowłodzu

Foto: P. Gawin

Galeria zdjęć tutaj

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook