Powrót do listyNarodowe Czytanie„Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza

Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Od początku przyświecają jej idee popularyzowania czytelnictwa oraz promowania bogactwa polskiej literatury. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.

W bieżącym roku głosami internautów zostały wybrane „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza.

Wydane w 1822 roku w Wilnie, jako część pierwszego tomu Poezji, autorstwa jeszcze wówczas mało znanego Mickiewicza, liczą 14 ballad. Niektóre są pisane bardziej humorystycznie inne w sposób poważny mający wzbudzić refleksję u czytelnika. „Ballady i Romanse” uważane są za manifest polskiego romantyzmu. Datę ich publikacji przywykło się traktować jako początek tej epoki w polskiej literaturze i sztuce.

Wzorem lat poprzednich, tomaszowska Biblioteka bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji, zapraszając do wspólnego czytania mieszkańców miasta.

W sobotę, 3 września 2022 r. o godz. 14.30 na Przystani Miejskiej ul. PCK utwory z tomu „Ballady i Romanse” zaprezentują mieszkańcy Tomaszowa.

Osoby, które przyniosą egzemplarz czytanej lektury, otrzymają okolicznościowy stempel Narodowego Czytania 2022.

Po zakończeniu Narodowego Czytania odbędą się kolejne wydarzenia związane z Piknikiem Lokalni Niebanalni.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook