Powrót do listyNoc spadających gwiazd przed nami

Już w ten weekend czeka nas nocny spektakl. Spadające gwiazdy, czyli perseidy, to drobiny pyłu nie większe od ziaren piasku pozostawione przez kometę. Przelatują w pobliżu Słońca. Ziemia co roku na przełomie lipca i sierpnia zbliża się do tego roju. W tym roku rój meteorytów można obserwować pomiędzy 17 lipca a 24 sierpnia, jednak najbardziej widoczne będą w nocy z 12 na 13 sierpnia , kiedy przypada maksimum roju. Szczęśliwie się skała, że w tym roku jest to sobota.

Najlepiej oglądać to zjawisko z dala od cywilizacji, im mniej światła tym większa szansa na obserwację spadających gwiazd. Warto tej nocy zabrać koc i udać się poza miasto, świetliste ślady będą widoczne nawet przez kilkadziesiąt sekund.

 

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook