Powrót do listyNowa biblioteka – nowi czytelnicy

Pasowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń na czytelniczej drodze młodego użytkownika biblioteki. Podczas tej wyjątkowej uroczystości zorganizowanej 26.02.2020r. przez filię biblioteczną, dzieci z klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku, zostały oficjalnie przyjęte do grona czytelników biblioteki.
Moment pasowania poprzedziły liczne konkursy, zagadki i quizy, w trakcie których dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajek i baśni. Wysłuchały także opowiadania pt. „ Basia i biblioteka”, z którego dowiedziały się, jakie są zalety czytania, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając. Następnie pani bibliotekarka zapoznała wszystkich z regulaminem biblioteki oraz sposobem wypożyczania. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, a pani bibliotekarka wielką encyklopedią dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy filii bibliotecznej podpisali się pod złożoną wcześniej przysięgą, otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki i słodkie upominki. Zwieńczeniem całej uroczystości było założenie pierwszej karty czytelnika i pełnoprawne wypożyczenie książki.
Uroczystość pasowania odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze w nowym, tuż po remoncie, pomieszczeniu biblioteki.
Mamy nadzieję, że po tak owocnym spotkaniu, biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie zawsze są mile widziani.

Źródło: Filia Biblioteczna w Glinniku

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook