Powrót do listyNowy medalion Pułkownika Hojnowskiego

Tuż przed Świętem Zmarłych 24 października 2020 r. członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Batalion Tomaszów” podjęli się rewitalizacji nagrobka płk. Stanisława Hojnowskiego – Dowódcy 45 Pułku Piechoty z 13 Kresowej Dywizji Piechoty, biorącej udział w obronie naszego miasta we wrześniu 1939 roku.

Zastąpili całkowicie zniszczony na skutek upływu czasu medalion Pułkownika na Jego płycie nagrobnej na Cmentarzu Wojennym przy ul. Smutnej. Oryginalne zdjęcie udostępniło Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Stowarzyszenie składa podziękowania za pomoc przy realizacji całego przedsięwzięcia dla p. Dawida Bożyka.

Jest to mały gest, ale warto w zbliżającym się dniu Wszystkich Świętych, przy okazji odwiedzin grobów Waszych bliskich, pamiętać o obrońcach Niepodległości naszej Ojczyzny, a wymiernie również wesprzeć kwestę XXIII Kwestę Cmentarną „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook