Powrót do listyObywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Zdecydowana postawa świadków przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. 55-latek kierujący hyundaiem, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Już wcześniej utracił prawo jazdy za przekroczenie limitu dozwolonej liczby punktów karnych. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy nie mogą czuć się bezkarni. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których nie tylko policjanci, ale również odpowiedzialni świadkowie, uniemożliwiają im dalszą jazdę. Dokładnie taka sytuacja miała miejsce przed godziną 01:00 23 lipca 2023 roku na jednej z tomaszowskich ulic.

Z relacji świadków wynikało, że na ulicy Świętego Antoniego zauważyli osobowego hyundaia, którego kierujący poruszał się całą szerokością jezdni. Gdy kierowca auta zatrzymał się na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Szeroką, świadkom udało się odebrać kluczyki od pojazdu kierującemu hyundaiem mężczyźnie, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Za kierownicą  zatrzymanego auta siedział 55-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego. Badanie trzeźwość 55-latka wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony do tomaszowskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut, za który grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili ponadto, iż mężczyzna utracił we wcześniejszym okresie prawo jazdy za przekroczenie limitu dozwolonej liczby punktów karnych w ruchu drogowym. Z uwagi na powyższe będzie musiał liczyć się również z odpowiedzialnością za popełnione wykroczenie. 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook