Powrót do listyObywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Zdecydowana postawa świadka przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. 42-latek kierujący mercedesem, miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy nie mogą czuć się bezkarni. Coraz częściej nie tylko policjanci, ale również odpowiedzialni świadkowie, uniemożliwiają im dalszą jazdę. Tak stało się również 19 listopada 2022 roku gdy po godzinie 4:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od świadka o ujęciu kierowcy, który może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Do zdarzenia doszło na jednej ze stacji paliw w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie natychmiast skierowany został policyjny patrol. Na miejscu policjanci zastali 66-letniego zgłaszającego z relacji, którego wynikało, iż wracał swoim autem z trasy, gdy jadąc drogą W-713 od Komorowa w kierunku Tomaszowa zauważył osobowego mercedesa, którego kierujący poruszał się całą szerokością drogi. Gdy zjechał na stację paliw, świadek pojechał za nim i swoim pojazdem zastawił mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Za kierownicą mercedesa siedział 42-letni mieszkaniec Tomaszowa, któremu jak ustalili już wcześniej cofnięto uprawnienia do kierowania. Badanie na trzeźwość wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony do tomaszowskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, za który grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.   

Szybka reakcja i właściwa postawa zgłaszającego, pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook