Powrót do listyOd lutego nastąpi zmiana stawek opłat za odbiór odpadów w gminie Inowłódz. Sprawdź, ile zapłacisz.

Informujemy, iż uchwałą Rady Gminy Inowłódz Nr IV/20/2018 z dnia 28 grudnia 2018 roku od 1 lutego 2019 roku obowiązują nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zmiana podyktowana jest zakończeniem dotychczasowej umowy z firmą, która odbierała odpady komunalne z terenu naszej gminy przez ostatnie dwa lata. W wyniku przetargu (ogłaszanego dwukrotnie) wyłoniona została najkorzystniejsza oferta, której warunki cenowe znacznie przewyższają dotychczasowe. Tym samym Rada Gminy zmuszona została do zwiększenia dotychczasowych stawek opłat ponoszonych przez mieszkańców, zgodnie z zasadami prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Inowłódz.

Wysokość miesięcznej opłaty za jedna osobę zamieszkałą od 1 lutego 2019 roku wynosi:

  • 11,00 zł – jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny,
  • 22,00 zł – jeżeli odpady zbierane są w sposób nieselektywny.

Zmiana stawki nie będzie powodowała konieczności składania nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości. Informacje o zmianie stawek mieszkańcy otrzymają pisemnie (przez sołtysów lub pocztą). W przypadku nieotrzymania takiego zawiadomienia prosimy o naliczenie opłaty w/g nowych stawek i terminowe uiszczenie jej w kasie Urzędu Gminy lub przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego, który pozostaje niezmieniony.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook