Powrót do listyOd poniedziałku, 20 kwietnia, znów wejdziemy do lasu

Zdjęty zostanie zakaz wstępu do lasów, ale zamknięta będzie infrastruktura towarzysząca – informuje minister środowiska, Michał Woś. Nadal pozostaną zamknięte ścieżki edukacyjne, miejsca biwakowe i parkingi.

Jak mówi minister środowiska przekazał takie rekomendacje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i zespołowi rządowemu.

– Na pewno decyzja o otwarciu lasów będzie pierwszą z decyzji w ramach powrotu do nowego reżimu sanitarnego czy odmrażania gospodarki – mówi Michał Woś

Według ministra samo otwarcie lasów nie powoduje zdjęcia niektórych restrykcji, które będą tam obowiązywały. Nadal pozostanie zamknięta infrastruktura towarzysząca – edukacyjno-turystyczna, typu specjalne ścieżki edukacyjne czy wiaty, miejsca biwakowe, ale też parkingi.

– Natomiast sam wstęp do lasu będzie możliwy. Dzisiaj wicepremier Jacek Sasin mówił o terminie poniedziałkowym; jeżeli nic się nie wydarzy, to bardzo się cieszę, że ten termin poniedziałkowy rzeczywiście może być dotrzymany – dodaje Michał Woś

Trzeciego kwietnia w związku ze stanem epidemii, Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów; zamknięto też parki narodowe. Resort środowiska tłumaczył, że decyzja wynikała z faktu, że wiele osób, mimo zagrożenia epidemią, gromadziło się na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe.

Źródło: pap

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook