Powrót do listyOdpowie przed sądem za rozbój, kradzież dokumentu i znieważenie

Wspólne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy i Komisariatu Policji w Rokicinach doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 26-letniego mieszkańca gminy Ujazd, który odpowie przed sądem za rozbój na obywatelu Ukrainy. Ma na sumieniu również kradzieży jego dokumentu oraz znieważeniu na tle narodowościowym. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 20 września 2020 roku na terenie Niewiadowa w gminie Ujazd. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu interwencji wynikało, iż około godziny 19:00 jadący na rowerze 20-letni obywatel Ukrainy, został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę, który kopnął w jego rower zmuszając do zatrzymania.  Następnie uderzył go ręką w głowę jednocześnie publicznie znieważając na tle narodowościowym. Zabrał mu również plecak z zakupami i paszportem a następnie uciekł w nieznanym kierunku. Na miejscu zdarzenia oprócz patrolu interwencyjnego skierowano przewodnika wraz z psem służbowym oraz technika kryminalistyki. Policyjny technik zabezpieczył ślady pozwalające na późniejszą identyfikację sprawcy. Nadal jednak nie było wiadomo, kto dopuścił się napaści na 20-latka. Wtedy do działań przystąpili policjanci z Komisariatu Policji w Rokicinach oraz tomaszowscy kryminalni. Wspólne działania szybko przyniosły oczekiwane efekty. We wczesnych godzinach porannych 22 września 2020 roku, funkcjonariusze zapukali do mieszkania wytypowanego 26-letniego mieszkańca Niewiadowa. Nie krył zdziwienia z wizyty policjantów. Już we wstępnym rozpytaniu potwierdził dokonanie napaści na rowerzystę. Został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie usłyszał zarzut rozboju, kradzieży dokumentu i znieważenia.  Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.  

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook