Powrót do listyOstatnie dni na opłaty bonem turystycznym

Jeszcze tylko kilka dni zostało na opłaty bonem turystycznym, tymczasem w województwie łódzkim nadal nie aktywowano ponad 32 tys. bonów na kwotę 21 mln zł. Termin na opłaty bonem mija 31 marca. Po tym dniu nie będzie można nim opłacić hotelu ani innej turystycznej atrakcji, bo straci on swoją ważność.

 

Uprawnieni do bonu w Łódzkiem, aktywowali w sumie ok. 228 tys. bonów, przy czym w 100-u procentach zrealizowali  ok. 170 tys. z nich. Osoby, które nie wykorzystały jeszcze całej wartości bonu, mogą sprawdzić ile środków zostało im jeszcze do wydania, na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS.

 

– Warto pośpieszyć się z wydaniem bonu, bo już niedługo nie będzie to możliwe. Pamiętajmy, że żeby wykorzystać bon, nie wystarczy go tylko aktywować, ale należy także dokonać nim opłaty. Co istotne ta opłata musi być dokonana do końca marca, ale z opłaconej atrakcji czy hotelu, możemy skorzystać później, np. w czasie majówki czy wakacji – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Uprawnieni do bonu w województwie łódzkim opłacili nim wyjazdy wakacyjne i weekendowe lub inne atrakcje turystyczne na kwotę blisko 172 mln zł.

Najwięcej na opłacie bonami zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio 646 mln zł i 531 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie łódzkiego trafiło ponad 76,2 mln zł.

Bon turystyczny aktywujemy na PUE ZUS. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em.

Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 zł.

Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie  Polskiej Organizacji Turystycznej.  Za pomocą bonu turystycznego można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Bonem można pokryć np. opłaty za pobyt dziecka na kolonii, zielonej szkole czy obozie. Można nim także opłacić jednodniową wycieczkę wraz ze wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty.

 

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa łódzkiego

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook