Powrót do listyOstrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii

W dniu 11.02.2019 r. Główny Lekarz Weterynarii wystosował pismo do Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego oraz wójtów gmin Powiatu Tomaszowskiego ostrzegające przed przypadkami podszywania się pod inspektorów z Inspekcji Weterynaryjnej oraz Urzędowych Lekarzy Weterynarii przeprowadzających kontrole bioasekuracji w gospodarstwach prowadzących chów lub hodowlę świń.

W piśmie czytamy, że osoby przeprowadzające kontrole bioasekuracji zarówno inspektorzy z Inspekcji Weterynaryjnej jak i Urzędowi lekarze Weterynarii wyznaczeni do tych czynności przed przystąpieniem do kontroli powinni wylegitymować się następującymi dokumentami:
– legitymacja służbowa lub dowodem osobistym
– imiennym upoważnieniem do kontroli wystawionym przez właściwego miejscowo Powiatowego Lekarza Weterynarii

Dalej w piśmie czytamy, żadna osoba spoza gospodarstwa, wliczając w to inspektorów z Inspekcji Weterynaryjnej oraz Urzędowych Lekarzy Weterynarii, nie ma prawa wchodzić do pomieszczeń bez ubrania ochronnego, w których utrzymywane są świnie.

Ponadto kontrolowany ma prawo zweryfikować kontrolującego we właściwym miejscowo Powiatowym Inspektoracie Weterynarii.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook