Powrót do listyPalmy wielkanocne w Żelechlinku

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na wiosnę, która daje nam wiele radości i energii do działania. W tym samym czasie oczekujemy na Święta Wielkanocne które są barwne, pełne nadziei i przypominają nam o zwycięstwie życia nad śmiercią. Tydzień przed Wielkanocą, w Niedzielę Palmową, wszyscy udajemy się do kościoła z palmami. Zgodnie z tradycją przygotowujemy dekoracje świąteczne, w których dominują pisanki, kurczaczki, baranki i inne ozdoby od wieków symbolizujące Wielkanoc w naszej kulturze. Gminny Dom Kultury w Żelechlinku po raz kolejny zorganizował warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Palmy wielkanocne”. Tym razem warsztaty plastyczne odbyły się 7 kwietnia 2022 r. w Gminnym Domu Kultury w Żelechlinku. W zajęciach udział wzięło 16 dzieci.

Warsztaty poprzedzone były krótką pogadanką na temat tradycji związanych z Wielkanocą i Niedzielą Palmową. Dzieci brały czynny udział w dyskusji i chętnie dzieliły się swoją wiedzą na ten temat. Następnie przystąpiły, krok po kroku do wykonywania palm wielkanocnych. Rozpoczęły od kwiatów z bibuły, co okazało niezbyt łatwym zadaniem, z którym sobie dzieci jednak poradziły. Kolejne etapy były już prostsze i zależały już od inwencji twórczej dzieciaków. Wszyscy świetnie się bawili, każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu wykonaną własnoręcznie palmę, która w niedzielę palmową poświęcona zostanie w Kościele, a później stanowić będzie dekorację w domach podczas Świąt. Mamy nadzieję, że dla najmłodszych oprócz zabawy, było to spotkanie, które uświadomi im jak piękne mamy tradycje i wpłynie na pielęgnowanie oraz kultywowanie ich w przyszłości.

Źródło: Gmina Żelechlinek

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook