Powrót do listyPCAS zaprasza do oglądania wystawy poświęconej Żołnierzom Wyklętym

Będzie można na niej zobaczyć zdjęcia i przeczytać o najważniejszych faktach z życia nie tylko płk. Witolda Pileckiego, który jest patronem placówki, ale także najbliższej sercu młodzieży, niespełna 18-letniej Inki, której ostatnie słowa brzmiały: „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”. To właśnie ten cytat mocno zakorzenił się w świadomości młodych ludzi. Będzie też można poznać „Wyklętych” z naszego regionu, bohaterskich żołnierzy podziemia antykomunistycznego, m.in. Stanisława Jaworskiego, pseudonim „Upiór”, Jerzego Batorskiego -Buchalskiego, ps. „Korbacz” czy Cyryla Przedborę, ps. „Synek”.

Ekspozycję stanowią materiały Instytutu Pamięci Narodowej wzbogacone o zbiory lokalnego historyka – Jarosława Pązika. Będzie to wystawa zewnętrzna, znajdująca się na terenie PCAS przy ul. Farbiarskiej. Będzie ona dostępna dla zwiedzających do 10 marca 2021 roku, w godzinach od 8.00 do 16.00.

Podopieczni placówki z sekcji muzycznej upamiętniają ten dzień przygotowaniem patriotycznego koncertu, który będzie dostępny on-line 1 marca na stronie internetowej PCAS-u, profilu facebookowym i na stronie powiatu tomaszowskiego

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook