Zawsze nurtowała ich myśl, co mogłoby się wydarzyć w muzyce, gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem, gitarzystą lub kontrabasistą. Wszystkie utwory tego projektu, zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina.
W programie, oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodzi jeszcze aspekt improwizacji , który jest bardzo bliski muzykom. Jest to więc bardzo ciekawa propozycja dla melomanów kochających muzykę Chopina, którzy są otwarci na wszystko co świeże, twórcze i może się pojawić we współczesnej sztuce.
W programie koncertu znajdują się m.in.: Mazurek A moll op 7 no 2, Nocturn Es Major op 9 no 2, Walc A moll op 34 no 2 , Mazurek G moll op 67 no 2 oraz Grande Valse Brillante op 18.
Maciej Strzelczyk od wielu lat zaliczany jest do elity polskich i europejskich wiolinistów jazzowych. Zdobył wiele nagród m.in. wyróżnienie na Jazz Juniors, Złoty Smyczek na MFSJ im. Zb. Sejferta w Szczecinie, pierwszą nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Festiwalu Jazz nad Odrą oraz Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Jako leader grupy Set-Off otrzymał II nagrodę na Festiwalu Jazzowym w Hoeilart w Belgii. Współpracował z takimi muzykami: M. Bliziński, K. Jonkisz, S. Kulpowicz, W. Nahorny, Z. Namysłowski, T. Stańko, A. Jagodziński, J. Szrom, E.Bem, J. Śmietana. Koncertował m.in. z Irwing Lee III Jr., P. Caterine, P. Blanchard, Michael Stewart, Frank Parker, Victor Bailey. 6 krotnie magazyn Jazz Forum w ankiecie Jazz Top ogłosił go pierwszym skrzypkiem jazzowym w Polsce. 2 razy nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Muzyk Jazzowy oraz Płyta Jazzowa. Ma na swoim koncie dwie płyty autorskie: MUSIC FOR M i JOBIM. Brał udział w ponad 50 projektach muzycznych.
Piotr Rodowicz ukończył Akademię Teologii Katolickiej w Warszawie, wydział instrumentalny w Berklee College Of Music w Bostonie i Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzowym. Grał m.in. z takimi muzykami jak: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Kazimierz Jonkisz, Adam Kawończyk, Janusz Skowron, Włodek Pawlik, Krzysztof Herdzin, Maciej Strzelczyk, Tomasz Filipczak, Artur Dutkiewicz.
W 1992 współzałożył z Henrykiem Majewskim Wydział Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie i jest tam nieprzerwanie wykładowcą.
Romuald Erenc – ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie gitary. Studia podyplomowe w Bundesakademie fur Musikalische Jugendbildung w Trossingen (Niemcy). Swoje umiejętności doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich w kraju i zagranicą. Od kilkunastu lat prowadzi działalność koncertową solową i kameralną na terenie kraju i za granicą. Utworzył duet Entr Acte z flecistką Filharmonii Łódzkiej, Urszulą Urbaniak. Współpracował też z wieloma innymi filharmoniami w kraju. Romuald Erenc jest adiunktem na Wydziale Padagogiczno – Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Publikuje artykuły w “Świat Gitary klasycznej i akustycznej”. Jest Autorem licznych aranżacji i opracowań na gitarę i zespoły kameralne, które publikowane są w duńskim wydawnictwie Bergmann Edition.
Jest kierownikiem artystycznym festiwalu “Muzyka w dawnym Sieradzu”. Brał udział w międzynarodowym projekcie Esfahan. Projekt ten to znajdowanie wspólnych korzeni w muzyce europejskiej oraz innych egzotycznych kulturach.