Powrót do listyPiernikowe warsztaty w Żelechlinku

Sezon związany z corocznymi przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia ruszył pełną parą. Z tej to właśnie okazji Stowarzyszenie Aktywni dla Gminy Żelechlinek w niedzielne popołudnie 8 grudnia 2019 r. zaprosiło najmłodszych mieszkańców gminy na warsztaty tworzenia i dekorowania pierników, które odbyły się w świetlicy wiejskiej w Żelechlinie. Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów, warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem, wymagającym dostawienia dodatkowych stołów. Warsztaty poprowadziła mieszkanka gminy Renata Nowicka członek Zarządu Aktywnych dla Gminy Żelechlinek. Pani Renata już po raz drugi podjęła się trudu przeprowadzenia tego rodzaju zajęć w ramach działalności stowarzyszenia. To właśnie ona przygotowała wszystkie produkty i niezbędne przybory, takie jak wałki, foremki, tace i fartuszki. Najważniejsze jednak, że posiada niezawodny przepis na pierniczki, których nie tylko smak, ale i zapach nie ma sobie równych.

Warsztaty rozpoczęły się od przygotowania masy na pierniczki. Dzieci samodzielnie pod bacznym okiem instruktorki połączyły składniki i wyrobiły ciasto. Potem uformowały kulki, które zostały poddane wałkowaniu. Z cienkiego ciasta wykrawano pierniczki w kształcie mikołai, gwiazd, choinek, reniferów, dzwoneczków, miśków i wielu innych. Każdy uczestnik otrzymał własną tackę, która po podpisaniu gwarantowała identyfikację pierniczków. W czasie, gdy pierniczki trafiły do pieca, Pani Renata rozdała dzieciom wcześniej upieczone przez siebie piernikowe gwiazdy i zachęciła do dekorowania. Kolorowe lukry i posypki bawiły naszych małych cukierników, a kiedy mogli już dekorować wykonane własnoręcznie upieczone pierniki pomysłom nie było końca. Każdy z uczestników zabrał przygotowane przez siebie pierniki do domu. Jedno z przedświątecznych zadań zostało wykonane! Spotkanie upłynęło w bardzo gwarnej, radosnej i słodkiej atmosferze. Bardzo dziękujemy Pani Renacie Nowickiej za fachowy instruktaż oraz techniczne przygotowanie spotkania. Dziękujemy też babciom, ciociom oraz mamom za wspieranie dzieci w piernikowych zmaganiach.

Źródło: zelechlinek.pl

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook