Powrót do listyPijany kierowca próbował przejechać policjanta

Miał 3 promile alkoholu w organizmie, kierował vw transporterem. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, próbował przejechać umundurowanego policjanta, zawadzając autem w tarczkę trzymaną przez policjanta w dłoni. Autem wjechał do lasu, uciekał duktami leśnymi, tam dogonili go policjanci. 29 letni mieszkaniec gminy Czerniewice został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza za co grozi do 10 lat więzienia. Za popełnione przestępstwo miejscowy sąd wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

10 września o godzinie 18:30, dyżurny policji otrzymał telefoniczną informację, że na drodze Wielka Wola – Gaj, kierujący vw transporterem, jedzie całą szerokością jezdni. Istniało duże prawdopodobieństwo, że kierujący tym pojazdem znajduje się pod wpływam alkoholu. Policjanci z Czerniewic, zauważyli jadącego vw. Mundurowi mieli włączone sygnały świetlne w radiowozie, a umundurowany funkcjonariusz na poboczu drogi dawał kierującemu tarczką polecenie do zatrzymania. Kierowca transportera, zamiast zatrzymać się, przyspieszył, wykonał skręt w kierunku stojącego policjanta. Funkcjonariusz widząc, że auto jedzie na niego odskoczył, to uchroniło go przed potrąceniem, pojazd zahaczył tarczkę którą mundurowy trzymał w dłoni. Kierowca zaczął uciekać w dukt leśny. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Zauważyli unieruchomionego vw który prawdopodobnie wjechał w mokradła. Na widok mundurowych kierowca vw zaczął pieszą ucieczkę, został obezwładniony i zatrzymany przez interweniujących policjantów. 29 – letniego mieszkańca gminy Czerniewice, przewieziono do Komendy Policji, tu przebadana go na zawartość alkoholu, miał 3 promile. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza za co grozi do 10 lat więzienia. Za popełnione przestępstwo miejscowy sąd wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook