Powrót do listyPobił obywatela Hiszpanii, grozi mu do 12 lat więzienia

Policjanci z Komisariatu w Czerniewicach ustalili a następnie zatrzymali 36-latka, który 19 września 2020 roku na terenie gminy Rzeczyca usiłował dokonać rozboju na obcokrajowcu. Za czyn, którego się dopuścił grozi surowa kara bo nawet do 12 lat pozbawienia wolność. Napastnik musi jednak liczyć się z jej dodatkowym podwyższeniem, bowiem przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. recydywy.

Do zdarzenia doszło w godzinach południowych 19 września 2020 roku w gminie Rzeczyca. Jak wynikało ze wstępnych relacji pokrzywdzonego obywatela Hiszpanii oraz ustalonych świadków, znany im z widzenia mężczyzna doszedł do pokrzywdzonego i zaczął go uderzać pięściami po twarzy i przyduszać a następnie usiłował zdjąć z jego ręki zegarek elektroniczny i wyciągnąć z kieszeni spodni telefon komórkowy. Widząca to zajście kobieta zareagował podnosząc głos co spłoszyło napastnika. Wezwani na miejsce interwencji policjanci z komisariatu w Czerniewicach, posiadający dobre rozpoznanie osobowe i terenowe, natychmiast wytypowali  osobę, która mogła dopuścić się napaści. Wytypowany mężczyzna nie przebywał jednak w miejscu zamieszkania. Mimo to policjantom szybko udało się ustalić jego aktualne miejsce  pobytu i jeszcze tego samego dnia zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania dokonania rozboju za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Musi jednak liczyć się z jej podwyższeniem bowiem przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. 22 września policjanci na wniosek prokuratora rejonowego doprowadzili 36-latka do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt na najbliższe 3 miesiące.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook