Powrót do listyPo(d)lej deszczem w Tomaszowie

Deszczówka idealnie sprawdza się przy codziennej pielęgnacji kwiatów, trawników i roślin, w tym także owoców i warzyw. Podlewanie ogrodów wodą opadową zapewni im najlepsze warunki do wzrostu z uwagi na fakt, że deszczówka jest dla roślin znacznie zdrowsza i bogatsza w składniki odżywcze. Jak doskonale wiadomo, nawet najlepsze, profesjonalne systemy nawadniające nie zastąpią regularnych opadów deszczu. Wykorzystując zbiorniki na deszczówkę we własnych domach, zapewniamy naszym roślinom stały dostęp do pełnowartościowej wody opadowej.

Zbieraj deszczówkę do podlewania roślin w ogrodzie

Nie marnuj zasobów i zbieraj deszczówkę – to darmowa woda, o ograniczonej zawartości kamienia, którą możesz wykorzystać do podlewania roślin. Poniżej przedstawiamy kilka rad, jak wykorzystać wodę deszczową.

Po co zbierać deszczówkę?

Zbierając deszczówkę zapewniasz sobie dostęp do darmowej wody i zabezpieczasz jej zapas na gorące, suche okresy, kiedy konieczne jest podlewanie roślin. Duże kałuże wokół domu też nie są korzystne – zbierając deszczówkę odprowadzasz nadmiar wody z gruntu.

Jak zbierać deszczówkę?

Do zbierania deszczówki potrzebna Ci będzie beczka lub balia ustawiona pod rurą spustową. Przykryj beczkę pokrywą lub siatką, aby uniemożliwić przedostanie się do wody liści, zabrudzeń i małych zwierząt. Założenie siatki do rynien i filtra na rurze spustowej również ograniczy ilość liści wpadających do wody.

Do czego mogę używać wody deszczowej?

Zebraną deszczówką możesz podlewać rośliny w ogrodzie. Dzięki temu zyskujesz darmową wodę, która w dodatku – dzięki niskiej zawartości kamienia – jest lepsza dla roślin niż woda z kranu. Pamiętaj jednak, że w stojącej deszczówce mogą pojawić się glony, dlatego używaj jej regularnie i od czasu do czasu czyść beczkę.

Poza oczywistymi zaletami deszczówki, warto zwrócić uwagę na fakt realnych oszczędności, jakie zapewnia instalacja do zbierania wody opadowej. Wykorzystując deszczówkę, ograniczamy pobór wody z sieci wodociągowej. Co za tym idzie – odprowadzamy mniejszą ilość ścieków do kanalizacji. Dzięki temu rachunek za wodę i ścieki może być niższy nawet o kilkadziesiąt procent. Dowodzi to, że zbiorniki na deszczówkę naprawę się opłacają. Zwłaszcza, że koszty takiej instalacji są jednorazowe i relatywnie niewysokie. Zważywszy na fakt, że część infrastruktury do przechwytywania wody opadowej (pokrycie dachowe, rynny), posiadamy na stałe, inwestycja w zbieranie deszczówki ogranicza się w zasadzie do zakupu i montażu zbiornika na deszczówkę czy ewentualne dodatkowe rury spustowe. Tyle, jeśli zależy nam na pozyskiwaniu deszczówki do podlewania ogrodu czy mycia auta. Jeśli chcemy użyć jej do prania czy zasilania innych urządzeń, należy zainwestować także w pompy filtrujące oraz odpowiednie urządzenia doprowadzające wodę do domu. Jednak nawet pełnowymiarowa instalacja do zbierania wody opadowej z czasem nie tylko się zwróci, ale także pozwoli na wymierne oszczędności w gospodarstwie domowym.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook