Powrót do listyPodpisana umowa na termomodernizację budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie

W piątek, 5 marca 2021 roku, w Zeespole Szkół i Placówek Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się uroczyste podpisanie umowy na wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie.

Wartość projektu wynosi 2 miliony 336 tysięcy złotych, a wartość dofinansowania, to 1 milion 522 tysiące złotych.

Realizacja zadania przewiduje między innymi panele fotowoltaiczne, pompę ciepła i niezbędną infrastruktura techniczną.

Samorząd Województwa Łódzkiego po raz kolejny  wspiera samorządy lokalne. W tym przypadku mówimy o inwestycji, która będzie realizowana w gminie Inowłódz.

 To termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej. Nie tylko termomodernizację,  bo także kompleksowe działania, polegające na tym, iż w tym budynku będzie pompa ciepła, będzie konieczna infrastruktura techniczna.

W Brzustowie obiekt użyteczności publicznej zyska nowy kształt, nowy wymiar, nową perspektywę. Kto na tym skorzysta? Przede wszystkim mieszkańcy gminy Inowłódz, ale przecież wszyscy mieszkańcy powiatu tomaszowskiego, którzy w różnym stopniu, zarówno z gminą Inowłódz,  jak i z samym Brzustowem są w różny sposób związani. Nie ma wątpliwości, że inwestycje w termomodernizację w efekcie przekładają się na efekt korzystny dla nas wszystkich. Będziemy oddychali lepszym jakościowo powietrzem, bo taki docelowy cel chcemy osiągnąć. Nie ma wątpliwości, że zaangażowanie zarówno miejscowych włodarzy,  włodarzy powiatu tomaszowskiego, jak i radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego, przynosi efekty w postaci inwestycji, które pojawiają się nie tylko w aglomeracji łódzkiej, ale również w obszarach pozaaglomeracyjnych, czy to będzie powiat opoczyński, tomaszowski,  piotrkowski, kutnowski czy każdy inny obszar, każdy inny subregion naszego województwa. Kwota, którą przekażemy tym razem to w efekcie całego zadania ponad 2 miliony złotych, a kwota dotacyjna to ponad półtora miliona złotych. O tyle budżet gminy Inowłódz wzbogaci się,  mając możliwości realizowania tego zadania – Zbigniew Ziemba wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Każda forma dotacji, która spływa na teren powiatu tomaszowskiego jest czymś ważnym, czymś wyjątkowym, co budzi naszą radość, zadowolenie, że nasz powiat będzie się zmieniał tak jak dotychczas  i będzie to widoczne sposób zauważone dla mieszkańców naszego powiatu– Mariusz Węgrzynowski starosta tomaszowski- Bardzo się cieszymy z tej dobrej, bardzo dobrej współpracy na poziomie gminy, na poziomie powiatu, na poziomie województwa. To jest ważne, że Urząd Marszałkowski dostrzega również te mniejsze ośrodki społeczności lokalnej i taką dzisiaj potężną kwotę,  już będziemy za chwilę mogli widzieć w realizacji, tego, jakże ważnego problemu,  który jest w danej gminie.

 

Urząd Marszałkowski reprezentował Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego. Towarzyszli mu: Ewa Wendrowska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego i Janusz Ciesielski – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego i dyrektor KOWR. Obecni byli także Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. 

Gminę Inowłódz reprezentował Bogdan Kącki – Wójt Gminy.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook